Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Яремче - гарне маленьке містечко, де пейзажі чарують з першого погляду. Тут є і відомі туристичні пам’ятки, і місця, про які знають лише місцеві та обрані, допитливі люди. Редакція ХочуІнЮа підготувала власний маршрут на три дні по Яремче. Бажано ходити пішки - так ви точно не пропустите жодної дрібниці.


День 1. Маковиця, Скелі Довбуша, підвісні мости

Перший день почнеться дуже активно. Доки ви повні сил, намагайтеся побачити якомога більше. Рекомендуємо почати знайомство з Яремче з Маковиці. Збиратися на цю гору доволі складно і довго, тому не залишайте цю прогулянку на останній день.

Попасти на Маковицю можна декількома маршрутами. Але краще пройти через Скелі Довбуша. Так ви побачите більше цікавинок гори. Для цього потрібно вийти на вулицю Свободи (це головна вулиця Яремче) та пити у сторону Пробою. Питайтеся у місцевих чи дивіться куди йти на мапі.

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Скеля Довбуша зовсім поряд

Йдіть вперед по цій вулиці, уздовж головної дороги міста. Не звертайте, тоді будете проходити дуже гарні краєвиди. Коли опинитесь біля великого готелю "Романтік СПА", подивіться навпроти нього через дорогу. Тут є вхід до стежки на Маковицю. Цей вхід платний і коштує десь 50 грн з людини. Якщо пройтися дещо далі по цій же стороні вулиці, можна зайти до лісу безкоштовно. Але не радимо експериментувати.

Заходьте на стежку та йдіть за вказівниками на деревах. Вони приведуть вас і до Скелі Довбуша, і на саму Маковицю. На верхівці горі стоїть колиба, де можна випити кави чи чаю, поїсти, купити сувеніри. На підйом доведеться втратити не менше 2,5 годин. Зате воно того варте.

Назад можна спуститися так само. Та ми радимо піти іншою дорогою. Буде складно, але швидко і цікаво. На полянці (1,5 км від найвищої точки гори) є дорога вниз. Її неможливо оминути - вона там одна. Не з того боку, звідки ви прийшли, а з іншого. Вона йде геть у ліс, під дерева. Цей спуск триває 30-45 хвилин.

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Краєвид з Маковиці

Коли опинитеся внизу, ви пройдете підвісним мостом. Просто йдіть стежкою. Потім вийдете на головну дорогу - ту саму вулицю Свободи. Але не з тієї сторони, де заходили у ліс, а взагалі з іншої сторони гори. Тепер можна сходити ще на один гарний підвісний міст.

Біля дороги поверніть направо та йдіть далі по вулиці, нікуди не звертаючи. Через хвилин 20 побачите гарний монастир Святого Іллі, який теж є пам’яткою Яремче. Навпроти нього через дорогу буде магазин "Чорниця". Якщо пройти повз неї (тут потрібно повернути по стежці до води), вийдете на ще один дуже гарний підвісний міст. Уся подорож повинна зайняти приблизно 7-9 годин. Так що день буде насичений.

День 2. Вольєри, озеро, водоспади

Тепер уявимо, що ми на вокзалі. Будемо рухатися звідси. Потрібно йти у сторону ринку (його видно), оминаючи його. Спитайте у перехожих чи дивіться на вказівники. Шукайте "Вольєрне господарство" чи ""Ведмежу гору". Подорож від вокзалу до озера забере максимум 30 хвилин.

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Озеро

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Вольєри

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Краса поруч з озером

Так ви вийдете на озеро, вольєри (місцевий зоопарк), до готелю-ресторану "Ведмежа гора". Тут багато цікавих фотозон. А нижче по сходах є Парк мініатюр, де представлені усі пам’ятки Карпат у мініатюрах. Там же є джерело, де можна набрати свяченої води. Якщо чесно, у Парку мініатюр нічого дуже крутого немає. Але якщо вам дійсно цікаво - подивіться.

Рекомендуємо піти далі, до водоспаду Дівочі сльози. Дорога йде повз скалу, обриви, гору. Можна сходити на конях - ця прогулянка запам’ятається надовго. Стосовно часу - від вокзалу до водоспаду йти десь близько трьох годин. Якщо порахувати дорогу назад і кафе, до якого ви скоріш за все зайдете, другий день теж пройде цікаво і залишить багато чудових спогадів.

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Нижче - Парк мініатюр

День 3. Пробій, сувенірні ринки, скеля "Слон"

На третій день можна сходити до головної пам’ятки Яремче - водоспаду Пробій. Оминути його не вдасться, бо тут повинен бути кожен турист. Як пройти до Пробою підкаже будь-яка туристична мапа і вказівки на головній дорозі по вулиці Свободи (в перший день ви його проходили).

Там же є головний сувенірний ринок міста, де можна купити багато чого народного. Але якщо бажаєте зекономити, то краще купляти сувеніри на ринках де ви вже були - біля вокзалу чи біля "Ведмежої гори". Там дешевше, але асортимент менше.

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Сувенірний ринок на Пробої

Де погуляти в Яремче: посібник для активних туристів

Пробій

На останок підійдіть до скелі Слон, щоб побачити її дуже близько та підібрати гарний ракурс для фото. Дійти до неї можна так: заверніть за Музеєм етнографії. Спитайте будь-кого - він заходиться у ста метрах від вокзалу.

Після того, як завернете за Музей по доріжці (можна спуститися сходами), пройдіть готель "Софія", йдіть тією самою дорогою далі. За "Софією" потрібно повернути наліво та йти до самого кінця (метрів двісті). Там побачите гарний краєвид на річку Прут і сходи, які ведуть донизу. Там і робіть фотосесію. 😉

А ще обов’язково напишіть, як вам маршрут. Чи сподобався? Що в ньому ви б змінили чи додали? Коментарі відкриті!

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »