Гіперменорея: коли застосовувати кровоспинні

Гіперменорея (або менорагія) — це стан, за якого під час менструації об'єм і тривалість крововтрати збільшуються і перевищують стандартну норму. У нормі за добу має виділятися не більш ніж 80 мл крові. Перевищення цього значення свідчить про кровотечу. Такий стан є патологічним і здебільшого потребує медичного втручання, проте більшість труднощів полягає у діагностиці. Судити про обсяг менструації може лише жінка, і така оцінка є суб'єктивною.

Діагностована менорагія вимагає лікування. Патологія може призводити до різних проблем зі здоров'ям: анемії, гіпотонії, зниження згортання крові. Найчастіше на перших етапах застосовується консервативна терапія — кровоспинні препарати. На сайті аптеки «Бажаємо здоров'я» представлені лікарські засоби різних груп, у різних дозуваннях та формах випуску. Ознайомившись із їхніми характеристиками, ви можете підібрати найбільш відповідний. Придбати препарат можна двома способами: оформити замовлення онлайн або купити необхідне в найближчому відділенні аптеки.

Як проявляється менорагія

Клінічна картина цієї патології дуже характерна. Зазвичай присутні такі ознаки:

  1. Збільшення об'єму крові, що виділяється. За добу жінка змушена змінювати засоби гігієни з максимальним рівнем поглинання частіше, ніж через 2–3 години. У нормі час їх заповнення має становити близько п'яти годин.
  2. Об'єктивні симптоми крововтрати — блідість, млявість, ламке волосся та нігті. Так проявляється анемія, що виникає на тлі частої менорагії.
  3. Загальне нездужання, яке виявляється слабкістю, запамороченням, зниженням працездатності.

У деяких жінок з'являються симптоми порушень роботи системи згортання крові — поява петехій і невеликих крововиливів, кровоточивість ясен. Такі зміни найчастіше супроводжують епізоди кровотеч, що регулярно повторюються.

У кого може виникнути патологія

Захворювання виникає у жінок будь-якого віку, іноді навіть під час першої менструації. У дівчаток-підлітків з циклом, який ще не встановився, менорагія може бути одиничним явищем. У разі повторення можна запідозрити ідіопатичну форму патології. Гіперменорея може зустрічатися у жінок, які перебувають у стані пременопаузи, коли спостерігаються порушення менструального циклу.

Вторинна форма, що виникає на тлі встановленого циклу, розвивається внаслідок маніфестації інших патологічних станів. Часта причина — ендометріоз та міома матки.

У чому полягає лікування

Консервативна терапія у молодих дівчат та підлітків передбачає застосування кровоспинних лікарських засобів. Вони не впливають на причину захворювання, проте допомагають нівелювати клінічну картину. У жінок, які ведуть статеве життя, застосовується діагностичне вишкрібання. Воно передбачає видалення шару ендометрію, що кровоточить.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »