Харківський цирк: опис, ціни, контакти, відео

Харківський державний цирк є одним із найстаріших та найавторитетніших в Україні. Тут постійно відбуваються веселі та захоплюючі виступи як міських, так і гастролюючих артистів. Сьогодні це єдиний діючий цирк у Харкові, тому він має неймовірну популярність серед мешканців та гостей міста.

Через війну цирк не працює!


Контакти

Адреса: площа Бугримової, 1
Телефон: +38(057)733-08-40, +38(068)746-93-62
Час роботи: Пн - Сб 10:00-18:00, Нд 10:00-17:00
Офіційний сайт: http://www.circus.kharkov.ua

Історія

Нещодавні архівні знахідки свідчать про те, що перші опалювальні дерев'яні цирки почали з'являтися в нашому місті з початку 60-х 19 століття. І все ж таки прийнято вважати, що першим стаціонарним цирком у Харкові був цирк відомого австрійського підприємця Альберта Саламонського (господаря та засновника Московського цирку на Кольоровому бульварі).

Поступово застарілі дерев'яні будинки змінилися капітальними. На початку 20 століття в 1906 році було збудовано будівлю цирку Грікке, а в 1911 році будівлю цирку Муссурі (збереглося до цього дня). Нові будинки дали потужний поштовх інтересу до циркового мистецтва. Таким чином Харків став одним із небагатьох міст у Європі, в якому одночасно працювали по дві стаціонарні цегляні будівлі.

Харківський цирк (вигляд зовні)

Після революції Харків як столичне місто продовжував відповідати найвищому рівню у сфері циркового мистецтва. У 30-ті роки було здійснено капітальний ремонт з добудовою Харківського цирку (колишнього цирку Грикке). Було повністю замінено купол будівлі. Нині у ньому діє Українська дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів.

На манежі Харківського цирку вперше вийшов на манеж у ролі клоуна-килимного у майбутньому народний артист СРСР, «сонячний клоун» О.Попов. У 1974 році Харківський цирк переїхав до нової будівлі, на манежі якої 9 квітня було дано першу виставу.

Зараз колишня будівля цирку Муссурі перебуває в аварійному стані.

Сьогодні Харківський цирк є кузнею творчих кадрів для українського цирку. Тут підготовлено новий атракціон «Дресовані леви» п/р А. Пінко, його прем'єра відбулася у вересні 2006 року. Цей атракціон присвячений пам'яті І.М. Бугримової.

Арена цирку у Харкові

Опис

Будівля сучасного Харківського цирку має незвичайну унікальну для міста форму, а приміщення всередині просторі та виконані у мінімалістичному дизайні. У фойє знаходяться кіоски з різними смаколиками та аксесуарами. Під час антракту чи після шоу діти стрибають на батутах чи катаються на інших атракціонах, що знаходяться одразу біля входів до головної зали.

Ціни на їжу та розваги вищі за середні по місту, так що готуйте гаманці.

Програми (афіша) цирку у Харкові постійно оновлюється. Подивитися їх можна на офіційному сайті розважального закладу. Квитки продаються на касі цирку, на офіційному сайті, а також на різних сервісах з продажу квитків. Так як розкуповуються вони швидко, варто бронювати місця, що сподобалися по телефону.


Цирк (Харків). Особисте фото редакції.

Як дістатися

Від м. Проспект Гагаріна – тролейбус №5, 6; маршрутки 11e, 304e, 305e, 147e, 246e.

Від м. Радянська або м. Проспект Гагаріна пішки – 1,2 км (15 хвилин). Харківський державний цирк

Слава Україні! Героям слава!

2 коментарі to Харківський цирк: опис, ціни, контакти, відео

  1. мельниченко :

    когда администрация цирка вернёт деньги за билеты?

  2. Nina :

    Задайте этот вопрос операторам цирка. Номер указан в статье.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »