Клінкерна плитка: особливості, різновиди, ціна
Словосполучення клінкерна плитка для фасаду давно на слуху в кожного, хто думав про гарний ремонт у квартирі або про будівництво заміського будинку. Але чи всі знають, чим вона відрізняється від інших матеріалів і взагалі якою буває? Розглянемо ці питання докладно.
Особливості клінкерної плитки
Клінкерна плитка має середню вартість, але за характеристиками вона схожа з міцною цеглою та натуральним камінням.
Основні переваги:
- висока міцність і зносостійкість, завдяки чому забезпечується довговічність покриття;
- значна морозостійкість, плитка відмінно переносить вологість, посушливий клімат, різні погодні умови;
- екологічна чистота, бо матеріал у своєму складі має лише натуральні компоненти, без токсичних домішок;
- стильний вигляд, імітація цегляної кладки;
- високий ступінь вогнетривкості.
При виборі фасадної клінкерної плитки особливе значення приділяють її естетичним властивостям. Вона відрізняється кольором, текстурою, фактурою, формою, товщиною. Буває з глазурованим або матовим покриттям.
Плитка для фасаду
Завдяки особливостям свого виробництва клінкерна плитка витримує будь-який мороз, а також підходить і для облицювання стін внутрішніх приміщень, тому що не містить хімікатів (крім природної глини в її складі нічого немає).
Хоча вона майже не поглинає воду, мікроскопічна кількість рідини може в неї потрапити. Тому вона створена зі спеціальними мікрокапілярами, які потрібні, щоб волога вчасно виводилася, не залишаючи руйнувань.
Плитка для підлоги
Клінкерна плитка для підлоги за технічними характеристиками аналогічна плитці для стін, її також можна використовувати на вулиці та в будинку. Її особливий плюс полягає в тому, що ви ніколи не послизнетесь. Вона забезпечує надійну стабільність.
Виробництво клінкерної плитки
Речовини, які входять до складу плитки, повинні мати приблизно однакову температуру плавлення, тоді при випаленні матеріал сплавляється в єдине ціле й набуває високої міцності. Далі дуже важлива технологія виробництва. Підготовлену глиняну масу під великим тиском витісняють на конвеєр. Завдяки цьому в клінкері з'являється мікрокапілярна структура.
Далі слідує сушіння та випал. Температура випалу варіюється в залежності від хімічного складу глини, але ніколи не буває нижчою за 1100 градусів – інакше готовий продукт не буде достатньо міцним.
Де купити та скільки коштує
В Україні багато компаній, які пропонують купити клінкерну плитку. Та наша редакція радить сайт kanyon.com.ua, де створений достатньо широкий асортимент за хорошими цінами. Такий матеріал коштує від 500 до 5000 грн, в залежності від виробника, складу та зовнішнього вигляду.
Слава Україні! Героям слава!