Користь шоколаду для організму: як і коли споживати, щоб отримати максимум від перекусу

Про шоколад досі ходить величезна кількість міфів в інтернеті. Особливо стосовно того, що в дієтичному правильному харчуванні йому немає місця. Чи виправдано таке твердження? Чому шоколад і досі демонізують?

На ці питання спробуємо знайти відповіді в матеріалі. На перше можемо відразу відповісти, що ні. Адже шоколад, який роблять із суміші какао-бобів, масла какао, молока або вершків, має дуже багатий і поживний для організму людини склад. Залежно від розміру, форми та начиння ціна на батончики Рошен й інші різновиди шоколаду вітчизняних і закордонних брендів різниться. Але кожен може знайти собі ідеальний смаколик. Навіть на дефіциті калорій під час схуднення.

Склад та корисні властивості шоколаду

Справжній шоколад має у складі какао-порошок, масло какао, цукор або його замінник та лецитин. Це база, до якої можуть додавати горіхову пасту, подрібнені горіхи, сухі фрукти та ягоди, печиво й вафлі, суфле та нугу, пастилу, повітряні рисові кульки тощо. Завдяки маслу шоколад набуває особливої м'якої текстури. У класичний темний додають молоко та отримують молочний шоколад. Він солодший і ніжніший на смак. Окремий різновид — білий. Він складається з масла какао, молока, цукру чи його замінника, лецитину. Що ж до поживного складу, то в класичній плитці чи батончику ви знайдете:

  1. антиоксиданти — потрібні для захисту організму від негативної дії вільних радикалів і наслідків щоденного стресу;
  2. поліфеноли — покращують стан стінок судин, знижують тиск і загалом позитивно впливають на серцево-судинну систему;
  3. кофеїн та інші стимулятори гарного настрою — допомагають покращити психологічний стан, коли медитації та антистресові практики безсилі.

Найчастіше шоколад продається у формі плиток різного розміру, батончиків і цукерок, з додатковими начинками та без них.

Як їсти смаколики правильно

Навіть у раціоні активних спортивних людей знайдеться місце шоколаду. Попри цукор у складі та досить високу калорійність, продукт не шкодить здоров'ю, якщо знати міру та утримувати добовий баланс БЖВ. Ваша мета — схуднути, але ви не хочете відмовлятися від улюблених солодощів? Потрібно просто зменшити кількість їх споживання. Це психологічно легше прийняти, ніж повну заборону смаколиків і заміну їх на більш «корисні» опції. Контролюйте, щоб невеликий батончик чи пара цукерок до кави вписалися в добову калорійність за умови дефіциту. Ну і найважливіше — прислухатися до свого тіла та його потреб. Організм краще знає, що йому потрібно, тому не зможе постійно їсти виключно солодощі. Хочете шоколадку? З'їжте її, втамуйте жагу та живіть далі. До того ж замовити смаколики можна в декілька кліків в маркеті корисних штук MAUDAU. Це не вплине на ваші довгострокові цілі. Виняток — хронічні захворювання, непереносимість продуктів. У такому разу зміни в дієті варто завжди обговорювати з лікарем.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »