(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1438138024129702", enable_page_level_ads: true });

Ким працювати онлайн: ТОП 10 популярних професій, вартих уваги

Зараз дуже потрібен заробіток в інтернеті, бо люди через війну опинилися в складних ситуаціях. Тому піднявся попит на затребувані професії 2023-2024. Редакція Хочу Ін Юа створила для вас повний гайд по онлайн вакансіям. Які вони є? Що потрібно знати? Скільки можна заробити? Де шукати роботу? Та ще багато інших відповідей на цікаві питання, які допоможуть вам заробляти з будь-якої точки планети.

Ми поставили спеціальності за складністю - від найлегшої до найскладнішої. Тобто, якщо перші місця можна освоїти швидко, можливо навіть без навчання взагалі та почати працювати одразу, то останні потребують довгого спеціального навчання. Хоча зарплатня, звісно, того вартує.


Консультант, спеціаліст технічної підтримки

Консультант в онлайн-магазин, спеціаліст з технічної підтримки, менеджер по роботі з клієнтами - ці всі вакансії про співпрацю з покупцями. Такі фахівці потрібні в будь-якій компанії. Тому на ринку праці кожен день з'являються нові вакансії даної сфери діяльності. Якщо ви шукаєте, як заробити в інтернеті, без досвіду та освіти, цей варіант найкращий.

Вам доведеться відповідати на питання покупців, рекомендувати той чи інший товар, допомогти оформити покупку.

Що потрібно знати? Вас просто ознайомлять із цінностями, правилами та каталогом компанії. Від вас - гарні комунікативні навички, порядність, грамотність та інші людські якості, які вважатиме за потрібне керівництво.

Скільки можна отримати? Від 7 000 до 25 000 грн за місяць.

Кар'єрна драбина: Далі буде легко працювати в елітних онлайн-магазинах та онлайн-школах, де в рази більша зарплатня.

Важкість навчання: 1 з 10 ввічливих привітань.

Журналіст, копірайтер

Тим, кому завжди були цікаві мови та літератури у школі, варто спробувати себе в якості журналіста чи копірайтера. Різниця у сенсах, які ви передаєте. Журналіст пише корисну інформацію для того, щоб читачі щось дізналися важливе. Копірайтер через слово саме продає. Але обидві професії - вони про слова, за допомогою яких стається взаємодія з аудиторією.

Вам буде потрібно писати пости в соцмережі, статті на різноманітні сайти, коментарі чи відгуки.

Що потрібно знати? Вміти грамотно та цікаво писати, працювати у текстових редакторах Word, Google Doc. Бажано користуватися різними сервісами для перевірки статті (унікальність, кількість символів, вода, орфографія тощо). Для початку цього достатньо.

Скільки можна отримати? Мінімально статті коштують від 30 грн за 1000 знаків. Більш адекватні ціни - 50-80 грн за 1000 знаків. В місяць копірайтер з невеличким досвідом може отримувати 8 000 - 15 000 грн. Досвідчені фахівці зі знанням іноземних мов заробляють вже від 20 000 до 80 000 грн за місяць.

Кар'єрна драбина: Згодом можливо працювати на себе, відкрити власну агенцію копірайтингу, розробити онлайн школу копірайтингу тощо.

Важкість навчання: 2 з 10 витончених слів.

Маркетолог

Маркетолог - людина, яка знаходить нові шляхи просування товару чи послуг. Онлайн-маркетолог працює безпосередньо через інтернет. Зазвичай він також керує відділами копірайтингу, продажу та реклами.

Ви будете створювати стратегії просування, прописувати УТП (унікальні торгові пропозиції) бренду, давати завдання команді та перевіряти їх виконання, проводити аналітику та редагувати рекламну кампанію.

Що потрібно знати? Мати блискуче аналітичне та творче мислення, розуміння основ маркетингу та онлайн просування, сильні якості керівника. Хоча посада доволі складна, вона не потребує спеціальних технічних знань, тому ми поставили її так близько до початку статті.

Скільки можна отримати? Від 10 000 до 50 000 грн за місяць. Часто + % з продажів.

Кар'єрна драбина: Потім ви зможете працювати на себе, відкрити маркетингове агентство, зібрати професійний персонал.

Важкість навчання: 3 з 10 рекламних бюджетів.

HR спеціаліст

Менеджери по роботі з персоналом шукають досвідчених спеціалістів, які можуть вивести компанію на новий рівень. Хоча здається, що робота легка, насправді складність висока. Потрібно розробити вакансію, помістити її на сайти пошуку роботи, попрацювати з кожним кандидатом окремо.

Більш досвідчені HR "хантять" майбутніх працівників: самі розшукують їх у соцмережах, через знайомих, на тематичних блогах. Це складно, бо потрібно грамотно донести до кандидата, чому він має обрати саме вашу компанію, а потім підтримувати його у перших робочих кроках.

Що потрібно знати? Мати аналітичне мислення, бажання доводити завдання до результату, комунікативні навички; стресостійкість, доброзичливість, завзятість.

Скільки можна отримати: Від 15 000 до 30 000 грн за місяць.

Кар'єрна драбина: Якщо вам сподобається, потім відкриєте власну агенцію по підбору персоналу.

Важкість навчання: 4 з 10 професійних робітників

Бухгалтер

Бухгалтер потрібен молодим і не тільки компаніям так само, як юрист. Різниця у тому, що бухгалтер повинен ще розбиратися з цінними паперами, документами, різними звітами. Саме бухгалтер взаємодіє з податковою інспекцією, розбирається з зарплатнею працівників компанії, відповідає за юридичні тонкощі у сфері фінансів.

Що потрібно знати? Відмінне знання математики та основ економіки, трудового законодавства, аудиту. Вміння працювати в бухгалтерських програмах типу «1С: Бухгалтерія».

Скільки можна отримати? За одну консультацію бухгалтер отримує від 1000 грн. За повне супроводження компанії за місяць - від 8 000 до 25 000 грн.

Кар'єрна драбина: Далі ви маєте повне право працювати на себе, даючи індивідуальні консультації. Потім - відкрити ціле бухгалтерське бюро.

Важкість навчання: 5 з 10 податкових декларацій.

Менеджер з продажів

Коли вже існує продукт, його потрібно продати. Для цього існують менеджери з продажів. Вони знаходять покупців, презентують їм товар і доводять до покупки. Бажано, щоб навіть після неї менеджер продовжив спілкуватися з покупцем, щоб надалі постійно продавати йому. Тому ця вакансія дуже цінується.

Що потрібно знати? Основи психології, маркетингу, копірайтингу, ораторської майстерності.

Скільки можна отримати? Частіше це ставка (десь 15 000 - 25 000 грн) + бонуси за виповнений план продажів. "Чистими" може вийти й до 70 000 грн за місяць.

Кар'єрна драбина: Навички цієї професії допоможуть вам продати будь-що, тому будуть в пригоді завжди. Незалежно від того, куди ви вирішите піти далі та що саме відкрити.

Важкість навчання: 6 з 10 "наша компанія презентує саме вам новий унікальний продукт".

Психолог

Сучасне покоління дуже свідоме, тому популярності набирає професія психолог. Для того, щоб опанувати її, бажано мати медичну освіту, але для початку буде достатньо спеціальних курсів. Консультувати можна вдома, навіть через інтернет. Тому ця професія не потребує багато грошей для початку роботи на себе.

Що потрібно знати? Як побудована людська психіка, де ховається найпотаємніше, та як з ним працювати. Замість складних програм достатньо користуватися звичайним блокнотом для нотаток.

Скільки можна отримати? Одна консультація у новачка коштує 500 грн. Більш досвідчений психолог бере від 600 до 1500 грн за годину. Відомі психологи мають не менше 3000 грн за одну консультацію.

Кар'єрна драбина: Гарний психолог зможе працювати на себе, даючи індивідуальні консультації, вже зовсім скоро. А далі - навіть центр психологічного розвитку, в залежності від ваших компетенцій.

Важкість навчання: 7 з 10 "я правильно чую, ви сказали..."

Дизайнер

Для початку варто сказати, що дизайнер - то абстрактне поняття. Насправді існує безліч професій, об'єднаних цим словом. Працювати можна через інтернет із сайтами (вебдизайнер, гейм-дизайнер, дизайнер поліграфії) або офлайн (дизайнер інтер'єрів, ландшафтний дизайнер, дизайнер одягу). Вам буде потрібно розробляти зовнішній вигляд продукту.

Що потрібно знати? Як мінімум - хоча б якісь програми для роботи з графікою. Це можуть бути Adobe Photoshop, Corel Draw, Illustrator, InDesign та багато інших. Звичайно, потрібно мати гарний смак та вміти вдало поєднувати кольори, форми, стилі.

Скільки можна отримати? Від 10 000 до 200 000 грн, в залежності від досвіду та вмінь.

Кар'єрна драбина: Багато хто починає працювати на себе чи відкриває художню школу, дизайнерську студію, творчу майстерню. У цій професії горизонтів немає - все залежить тільки від фантазії та вмінь.

Важкість навчання: 8 з 10 абстрактних картин

Вчитель онлайн-курсів

Так, як вся країна переходить в онлайн, людям потрібно вчитися жити у новому суспільстві. Тому стали дуже популярні онлайн-школи, репетитори та інші викладачі, які можуть навчати через інтернет. Якщо ви маєте хист до якоїсь окремої спеціальності, вищу освіту за фахом та володієте талантом вчити - ви зможете заробити багато грошей.

Що потрібно знати? Важливо мати вищу освіту за фахом. Бажано педагогічну додаткову освіту або практику в навчанні. Потрібно ідеально знати свій предмет та цікаво передавати його іншим.

Скільки можна отримати? Усюди різні ціни. Вже з перших кроків вам запропонують від 10 000 до 20 000 грн за місяць, в залежності від досвіду, кількості учнів та якості роботи. Далі - більше.

Кар'єрна драбина: Деякі вчителі працюють самі на себе в якості онлайн репетитора чи відкривають власні курси.

Важкість навчання: 9 з 10 високих оцінок.

Програміст/розробник

Ця професія підійде вам, якщо ви завжди добре розуміли математику та інформатику, маєте аналітичне мислення, готові скрупульозно створювати складні проєкти. Кожен день розробляються нові сайти, мобільні додатки, різноманітні технічні файли. Усі вони - справа рук програмістів, розробників.

В теорії це дуже складно, але жоден програміст не народився з цими знаннями. Всьому можна навчитися. На практиці вийде значно простіше.

Що потрібно знати? Англійську мову на рівні B1 або B2; навички роботи з мовами програмування HTML, CSS, JavaScript, PHP, Python, Ruby, SQL. Краще знати одну, але глибоко.

Скільки можна отримати? Буквально з першого завдання від 10 000 грн. На сайтах вакансій указана оплата праці в розмірі 50 000 - 250 000 грн за місяць. Можна знайти й більше, якщо є досвід.

Кар'єрна драбина: Вміння розробляти сайти та додатки дуже цінується. Ви легко знайдете замовника, навіть коли будете працювати на себе. Потім - компанія по розробці та ще багато чого, що ви зможете самі придумати та реалізувати.

Важкість навчання: 10 з 10 прописаних кодів.

Де навчатися та шукати роботу

Скриншоти вакансій ми взяли з https://jobportal.dcz.gov.ua - це офіційний державний портал, де зібрані вакансії України одразу з усіх сайтів, де можна знайти роботу. Рекомендуємо також подивитися сайти https://happymonday.ua, https://djinni.co, https://jobs.dou.ua.

Ще є багато груп та акаунтів в соцмережах. Щоб їх знайти, достатньо прописати бажану професію у пошуку та подивитися, що пропонують соцмережі. Одна з найкращих соцмереж саме для пошуку цікавої вакансії - LinkedIn.

Зараз дуже багато сервісів безкоштовні для українців

Навчання - складна річ. Більшість онлайн курсів дорого коштують, але дають дійсно якісні знання. Якщо ж ви шукаєте безкоштовні варіанти, то ось:

https://www.coursera.org

https://learndigital.withgoogle.com/digitalworkshop-ua/courses

https://www.futurelearn.com

https://www.udemy.com

https://www.thecampster.com/ua

https://www.ed-era.com/courses

https://www.culturepartnership.eu/ua/publishing/online-learning

https://vumonline.ua

https://wisecow.com.ua/all-courses

https://prometheus.org.ua

Звісно, матеріалу в цих курсах не вистачить, щоб одразу називатися профі. Але хоча б базові знання та навички ви отримаєте.

Якщо є питання, пишіть у коментарях - на всі дамо розгорнуті відповіді.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »