Найцікавіші місця Львівської області

Львівська область, мов магічний куточок України, де кожен камінь має свою історію, а вітерець несе аромат минулих часів. Від замків, що стоять мов вічні свідки, до природних пейзажів, що зачаровують своєю красою. Давайте разом вирушимо у подорож, щоб розкрити таємниці Львівщини!

Що подивитися у Львівській області

Місцевість має багату історичну культуру, що пов’язана з різними епохами. Тут збереглися старовинні церкви, палаци та замки. Пропонуємо познайомитися з деякими цікавими локаціями.

Соколівські Бескиди

Національний природний парк, який розташований у південній частині Львівської області на базі Сколівського лісового заповідника. Цей чарівний куточок природи охоплює площу 35 684 гектари і розташований в межах Стрийського, Самбірського та Дрогобицького районів. Він включає частини басейнів річок Стрий та Опір.

Сколівські Бескиди вражають своєю різноманітністю. Тут ви знайдете величні ліси, смарагдові полонини, панорамні краєвиди та високогірне озеро Журавлине.

Парк насичений різною рослинністю. Ліси включають смерекові, букові та дубові дерева. Тут також можна спостерігати рідких тварин і птахів.

Італійський парк в Підгірцях

Справжнє диво природи та архітектури у селі Підгірці. Парк був збудований на замову гетьмана Станіслава Конецпольського у XVII столітті.

Італійський парк розпланували з північного боку замку на трьох терасах. Перша тераса мала невеликий партер з візерунками, а друга - вісім розрізних партерів з мармуровими скульптурами з Італії. Третя слугувала спрощеним лабіринтом для прогулянок.

На жаль, замковий парк втратив свій первісний вигляд через руйнації, які почалися ще в XVII столітті. Остаточно він зник у XX столітті.

Не зважаючи на всі руйнації та перебудови, парк і досі вражає своєю красою - від зелених насаджень до мармурових скульптур. Він є насправді унікальним і єдиним в Україні.

Яворівський національний природний парк

Мальовничий куточок природи, який розкинувся на території Українського Розточчя, одного з найцікавіших фізико-географічних районів Західної України. Тут поєднуються природні особливості Поділля, Полісся та Карпат.

На території парку проходить головний європейський вододіл, де беруть початок річки, що належать до басейнів Чорного і Балтійського морів.

Парк створений для збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів.

Куди поїхати біля Львова з дітьми

Поблизу Львова є багато місць куди можливо поїхати на відпочинок з дітьми. Ми підібрали кілька локацій, які будуть цікаві для всієї родини. 

Астрономічна обсерваторія у Брюховичах

Це чарівне місце, де небо розкриває свої таємниці, а зірки стають ближчими. Обсерваторія знаходиться в селищі Брюховичі, та була заснована у 1771 році, є найстарішою в Східній Європі. Вона вже понад дві сотні років вивчає небо та допомагає розгадувати космічні загадки.

Якщо ви завітаєте сюди ввечері, після заходу Сонця, то можете спостерігати за зоряним небом через потужні телескопи. Юпітер, Сатурн, Марс – вони всі 'являться перед вами. А ще тут можливо побачити сусідню галактику “Туманність Андромеди”.

Обсерваторія проводить екскурсії для організованих груп. Ви дізнаєтеся багато цікавого про зірки, планети та космос. Вартість екскурсії – 910 гривень за годину. Це відмінний спосіб не лише поглибити свої знання, а й відчути магію неба.

Історико-культурний заповідник «Давній Звенигород»

Звенигород розташований всього за 20 км від Львова. В XII столітті він навіть був княжою столицею. Археологічні знахідки свідчать про місто як великий культурний, мистецький та освітній центр. 

На території заповідника розташований музей. Він пропонує перший в Україні тур у віртуальній реальності. Відвідувачі можуть побачити місто XII століття, вдягнувши VR окуляри. Ви дізнаєтеся про багато цікавих місць давнього Звенигорода, включаючи інтер’єри церкви та палаців, а також вулиці, площі й панорами міста.

Вхідний квиток до музею коштує 25 гривень, а квиток на екскурсію середньовічним містом у VR-окулярах — 50 гривень.

«Дім Єнота»

Особливе місце розташоване на околиці Львова. Тут вас зустрінуть милі єноти, які завжди готові до пригод.

Заклад пропонує різноманітні шоу та виставки, де ви дізнаєтеся більше про життя тварин та їхні звички. Тут також можливо погодувати тваринок або зробити цікаві селфі.

В кого є бажання, можна придбати пухнахнистика як домашнього улюбленця. Фахівці закладу проконсультують вас, як правильно доглядати за вихованцем.

Вхід платний – 200 гривень, та обов'язковий попередній запис за телефоном +38(097)457-27-86.

Туристичні об’єкти Львівської області

Область має дуже давню історію, тому тут збереглися місця, де досі проводять археологічні розкопки та дослідження. Це справжня скарбниця для туристів.

Унівська лавра

Розташована в селі Унів та є найдавнішим монастирським комплексом України. Монастир розкинувся на мальовничій зеленій землі, де час зупинився, а молитва звучить навіть у шелесті листя. Він витканий історією, яка налічує століття.

Лавра - справжній архітектурний шедевр. Тут ви побачите дерев’яний храм, величні будівлі та вишукані деталі.

Унівська лавра - центр духовності Галичини. Кожен камінь має свою історію, а душа знаходить спокій серед старовинних стін.

Печерний монастир

Красивий та унікальний скельно-печерний комплекс розташований у селі Розгірче. Він відноситься до XIII–XIV століття. 

Тут ви побачите вражаючи скелі, заввишки до 25 метрів. Це природний кам’яний лабіринт, який тягнеться майже на 400 метрів серед лісу.

В минулому монастир слугував місцем поселення ченців. Вони вели мовчазний спосіб життя, а на свята до них приходили селяни.

Стільське городище

Історико-культурний комплекс, який переносить нас у часи середньовічної Галичини. Розташоване поблизу села Стільське, та виникло ще у VII столітті. Протягом довгого часу було центром життя для багатьох людей, навіть столицею Білої Хорватії.

Серед зелених лісів ви знайдете скелі та печери, які слугували житловими приміщеннями. Тут також є багато інших цікавинок, які розповідають про хоробре минуле.

Сучасні археологічні дослідження допомагають розкрити та відновити історію Стільського городища. Туристи можуть відвідати це місце, щоб відчути його енергію.

Водоспади Львівщини

Львівська область також славиться чарівними водоспадами. Розгляньмо кілька з них.

Кам’янецький водоспад

Природне диво-явище, яке розташоване у Соколівському районі Львівської області на річці Кам’янка.

Висота водоспаду становить близько 7 метрів. Він складається з одного каскаду, який розділений скельним виступом на два потоки. Його вигляд змінюється залежно від пори року та кількості води.

Біля водоспаду є озеро та сірководневе джерело мінеральної води. Вона відома своїми корисними властивостями.

Водоспад Шипіт

Пам’ятка природи, яка розташована на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на околиці села Сопіт. Він вражає своєю красою та мінеральною силою.

Водоспад розпочинається на безіменному потічку, який впадає в річку Сопотянка, правого притоку річки Стрий. Його висота становить близько 8 метрів.

Це унікальне явище природи, тут вода збігає по скелі невеликими струмочками. А навколо схилів ростуть різноманітні кущі та дерева.

 Водоспад Лазний

Знаходиться на південному сході від села Довге в Дрогобицькому районі Львівської області. Висота падіння води становить близько 10,5 метрів.

Водоспад складається з трьох каскадів, які розділені скельним виступом. Він особливо вражає навесні, коли потік повноводний, а також взимку, коли каскади замерзають.

Це гарне місце для відпочинку на природі. Тут можливо прогулятися серед красивих дерев та подихати свіжим повітрям.

Цікаві місця Львівщини

Пропонуємо вам ще кілька цікавих історичних місць, які вражають своєю містичністю та загадковістю. Тут ви можете відчути дух середньовіччя.

Фортеця «Тустань»

Давньоруський оборонний комплекс, який розташований поблизу села Урич. Він був заснований ще у IX столітті серед лісового масиву та вражає природною красою.

Тустань була волосним центром і митницею на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.

Скельний комплекс складається з пісковиків та має незвичайні форми й текстури. Тут ви побачите залишки оборонних споруд і дерев'яні конструкції. 

Палац архієпископів

 

Ансамбль будівель, який відкриває перед нами вікно в минуле. Палац розташований у селі Оброшине, в Пустомитівському районі Львівської області. Цей мальовничий куточок був збудований на початку XVIII століття.

Палац відзначається бароковою архітектурою і виглядає як казковий замок. Він слугував місцем відпочинку вищих церковних служителів. Тут вони знаходили спокій серед зелені. Навколо палацу розкинувся парк, де можна прогулятися серед столітніх дерев.

Палац Гредлів

Також відомий як палац Грьодлів, є чарівною архітектурною пам’яткою у місті Сколе, що розташоване у Львівській області. Він був зведений у середині XIX століття графом Кінським після того, як той придбав сколівські землі у графа Потоцького. Згодом, у 1886 році, барон Альберт Гредель придбав місцеві ліси та цей маєток у графа. 

Палац вражає архітектурою в стилі необароко. Він має два поверхи та вишукані деталі. Фасад прикрашений віконними арками, балюстрадами та карнизами. Палац Гредлів - це не лише архітектурний шедевр, але й свідок минулих епох і культурних змін. 

Львівська область - душа нашої неньки України. Місце, що не втратило культурного значення й сьогодні. Унікальна атмосфера кожної локації залишить неповторні емоції та допоможе дізнатися про щось нове, а також відволіктися від міської суєти. 

Авторка - Ірина Фролова

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »