Пам’ятник 50 паралелі

Пам'ятник 50-ї паралелі — оригінальний знак у Харкові, який символізує, що Харків є найбільшим містом на 50-й паралелі північної широти. Встановлено у Міському саду ім. Шевченка точно лінією проходження 50-ї паралелі північної широти.

Автори проєкту — депутат міської ради Габрієл Михайлов та дизайнер Сергій Фомічов.

Пам'ятник було відкрито 10 жовтня 2010 року з ініціативи депутатів міської та обласної рад. На відкритті був присутній в. о. Харківського міського голови, кандидат у мери Харкова (на той час) Геннадій Кернес.

Пам'ятник являє собою двадцять бронзових та мідних табличок з написом «50 паралель», які розташовані на алеї у вигляді переривчастої лінії. У центрі встановлено опукле бронзове коло із зображенням земної кулі та зазначенням деяких найбільших міст світу (Москва, Рим, Єрусалим, Париж, Дубай та Делі) та відстані від них до Харкова. По периметру кулі міститься повторюваний напис «Харків» російською та «Kharkov» англійською мовою.

У первісному вигляді пам'ятника була вказана відстань від Харкова до Північного полюса 3933 км, тоді як справжня відстань становить не менше 4440 км.

Пам'ятний знак терміново виправили – 17 березня 2011 року напис «3933 км» ​​просто вирізали. Ця неточність навіть перетворилася на завдання для обласної Олімпіади з географії для школярів 9-х класів. Вони повинні знайти помилку та визначити правильну відстань від свого рідного міста до Північного полюса.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »