Що таке роли і, які є найпопулярнішими серед них
Роли – це окремий різновид суші в формі рулетів, в яких рис та інші компоненти загортаються в водорості норі. Роли у Львові мають доволі креативний спосіб подачі. Рис є їх обов’язковим компонентом. Який він? Як і в інших видах суші майстри використовують спеціальний короткозернистий рис, приготований з оцтом, цукром та сіллю.
Ще однією обов’язковою складовою являються норі. Роли обгортають тонким аркушем водоростей, проте, цей елемент може розміщатися в суші як назовні, так і всередині. А як щодо начинки? Її вибір безмежний. З риби найпопулярнішою є лосось і тунець, хоча звісно може зустрічатися окунь, масляна, вугор. З морепродуктів найбільше смакують креветки й краб, рідше використовуються мідії та різні морські гади. Серед овочів/фруктів в фаворитах – огірок та авокадо. Для посилення смаку можуть додавати соуси та спеції.
Види ролів, що завоювали прихильність
Роли та суші дуже різноманітні і, кожен вид має власних фанів. Що люблять українці?
- Макі
Це рол, що складається за начинки у вигляді риби чи овочів, яка загорнута в липкий рис та водорості.
- Рол Каліфорнія
Містить у своєму складі варений краб, огірок та авокадо.
- Рол Філадельфія
Зазвичай складається з вершкового сира та маринованого лосося. Іноді може містити авокадо.
- Темакі
Їх часто називають конусоподібними сушами чи хендролами. Візуально вони нагадують роли, але не такі компактні та мають конусоподібну форму.
- Нігірі
Такий собі перевернутий рол. Роль начинки в ньому виконує рис, обгорнутий тонким пластом норі.
Макі, запечені та гарячі роли
Історія макі налічує сотні років. З’явилися вони в Японії та швидко розповсюдилися по світу, здобувши прихильність завдяки неймовірним смаковим властивостям та простоті виконання. Суші-макі – це особливий стан душі. Вони можуть містити огірок чи авокадо; тунець, лосось або ікру. Більш оригінальні рецептури передбачають додавання яєчного омлету, крабових паличок чи маринованого дайкона. Найбільш звичним для споживача є хосомакі, тобто тонкий рулет, але окрім нього страва має чимало інших варіацій, як от уромакі чи футомакі, темакідзусі.
Доволі цікавими є гарячі роли. Вони складаються з тих же самих компонентів, що й холодні, але завжди подаються на стіл за температури близько 65 градусів. Втім, варто зазначити, що існує ще одна відмінність. Замість звичних водоростей у страву додають тонке листкове тісто. Це – харумакі, зроблене з рисового борошна. До гарячих ролів можуть пропонуватися маринований імбир чи дайкон.
Щоб приготувати гарячі роли, сушист спочатку відбирає начинку. Після цього він формує рулет великого розміру та загортає його в харумакі. Замість тіста може використовуватися кляр (темпура), приготований з яєць, борошна, води та солі. Потім рол обсмажують на сковорідці, що має глибоке дно. Щоб вийшов зайвий жир, готову страву викладають на паперовий рушник.
Роли дійсно дуже різноманітні, в чому ви можете переконатися особисто, зазирнувши на сторінку мережі ресторанів NOA. Їх замовляють як порційно, так і в широкому асортименті, обираючи величезні сети для великої компанії, де кожен може знайти їжу собі до душі. Це дуже смачні та візуально привабливі страви, які варті того, щоб ними поласували.
Слава Україні! Героям слава!