Відпочинок біля озера Соліна

Озеро Солінське, яке також називають Лагуною Соліна, користується значною популярністю серед туристів. Зараз це неймовірно красиве місце із блакитно-смарагдовою водою, яке розташоване між схилами Бещадських гір. Воно приваблює поціновувачів дивовижних краєвидів у горах, так само як відоме Морське Око.

Загальна інформація

Солінське озеро розташоване в Підкарпатському воєводстві поблизу міста Соліна. Площа озера — 22 км², а максимальна глибина — 60 метрів. Воно вважається найбільшим у Польщі та має дуже розвинену берегову лінію упродовж 160 метрів, з численними бухтами — лиманами.

Назва місця походить від слова «сіль». Цікаво, що воно було створене штучно в 1968 році шляхом перекривання рік Сян і Солінка. При цьому, на жаль, було затоплено немало сіл. У південній частині озера навіть тепер можна побачити унікальний Мертвий ліс — з-під води стирчать верхівки затоплених колись дерев.

Можливості для відпочинку

За те, щоб дістатися води, платити не потрібно. А якщо прийти раніше, можна навіть знайти безплатний пустий лежак чи полотняне крісло. Але не забудьте взяти капці, бо берег надто кам'янистий.

Тут насолоджуються байдарками, катаються на водних велосипедах, вчаться ходити під вітрилами. Жодна інша водойма у Польщі не дає стільки задоволення від плавання під вітрилами. Територія озера справді схожа на море та славиться непередбаченим напрямком вітру.

Поруч було створено кілька рекреаційних центрів, а на західному березі розташоване відоме курортне містечко Полянчик. Поза його околицями є кілька наявних пристаней і майданчиків для розваг.

Фото з інтернету. Будем раді вказати автора 🙂

Інфраструктура та розваги

Селище Солін стало популярним завдяки SPA-курорту, який розташований на березі озера. Поруч з водою знаходяться різноманітні ресторани та бари, де 0,5 літра лимонаду у пластиковому стакані коштує близько 85 грн. Будьте готові до високих цін.

Тут не лише купаються, а ще й ловлять рибу: форель, короп, амур тощо. Якщо вам і цього покажеться мало, можна прогулятися, щоб подивитися на найбільшу греблю Польщі та гідроелектростанцію.

А щоб отримати захват і шквал справжніх емоцій, пропонуємо піднятися на гору Явір на сучасній канатній дорозі гондольного типу в кабінах до 8-ми осіб, довжиною 1540 метрів. Ця нещодавно відкрита атракція не залишить байдужим нікого, а панорама, яка відкривається з вершити гори, буде ще довго стояти перед очима і манити до себе, запрошуючи повернутися.

Курорт пропонує безліч готелів і приватних будинків, де ціна за добу починається від 15 доларів. Номери в готелі в середньому обходяться в 45-55 доларів.

Поради щодо організації відпочинку біля озера Соліна

До Солінського озера направляється багато екскурсій з України. Ви можете знайти прямий маршрут майже з будь-якого міста країни, але найзручніший варіант — це зі Львову.

Солінське озеро – відмінна пропозиція для тих, хто хоче на якийсь час відпочити від походів гірськими стежками. Місце оточене хвойними лісами, завдяки яким туристи дихають повітрям, насиченим ефірними оліями дерев. М'який клімат і наявність мінеральних вод роблять його не лише популярним курортом, а й оздоровницею, яку охоче обирають люди будь-якого віку та статусу.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »