(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1438138024129702", enable_page_level_ads: true });

Як зменшити біль після фізичного навантаження

Коли людина тільки починає заняття спортом або активним туризмом, вона часто додатково отримує неприємні "бонуси" — біль, а інколи й набряк ніг. Спортсмени називають це відчуття кріпатурою м'язів. Які зрозуміти, що у вас саме вона, та як зменшити біль — розбираємо нижче.

Що таке кріпатура

Кріпатура (синдром відстроченого м'язового болю) — сукупність різних дискомфортних відчуттів у м'язах, що виникають після деяких видів навантаження, причому не відразу, а через 6–48 годин. Синдрому властиві 3 типові ознаки:

  • Крім болю для кріпатури характерно значне зниження м'язової працездатності;
  • При повторному полегшеному навантаженні з ідентичною біомеханікою руху болючі відчуття на деякий час сходять нанівець;
  • На 3-7 день після виникнення кріпатура м'язів проходить сама собою.

Якщо ж біль у м'язах виник відразу після вправи/навантаження і не проходить навіть через тиждень та/або має сильний набряк, слід йти до лікаря. Це може бути не кріпатура, а травма чи захворювання, яке треба лікувати вже медикаментами, в тому числі й такими ліками, як детралекс 1000.

Як зняти біль: ефективні методи

Перелічимо способи, які допоможуть знизити прояв больового синдрому, а м'язам — швидше відновитись.

Розминка. Коли болять ноги, краще обирати не спокій, а рух. Періодичне виконання нескладних вправ для групи кріпатурних м'язів прискорить крово- і лімфообіг, допоможе зняти набряклість, наситити регенеровані тканини киснем і дати їм приплив поживних речовин.

Питний режим. При кріпатурі необхідно збільшити кількість води, що споживається. Включіть в меню зелений чай з додаванням шавлії; натуральний вишневий чи обліпиховий сік; червоний чай або мелену чорну каву з лимоном.

Контрастні водні процедури. Полегшити відстрочений біль м'язів допоможе контрастний душ + втирання в проблемну зону настоянки або спеціального гелю.

Сауна, масаж. Вивести з пошкодженого кріпатурою м'яза продукти розпаду допоможе похід у сауну/баню, сеанс спеціального глибокого міжфасціального масажу або розслаблюючий масаж у СПА-салоні чи турецьких лазнях.

Холод. Пом'якшити наслідки та силу больового кріпатурного синдрому допоможуть крижані компреси. Методика застосування така сама, як і при наданні допомоги після травм. Холод, що прикладається, повинен бути сухим. Тривалість одного холодного компресу має перевищувати 20 хвилин. При сильній кріпатурі пауза між холодовими процедурами повинна бути до 30 хвилин.

НПЗП. Якщо через будь-які причини терпіти кріпатуру м'язів немає більше сил, не мучте себе — прийміть таблетку або скористайтеся маззю/гелем з нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП). У таких випадках допомагають ліки, що містять ібупрофен, диклофенак чи кетопрофен.

Висновок

Кріпатура м'язів — це звичайна, хоча й неприємна річ. Якщо значні фізичні навантаження для вас є новими, вам точно прийдеться пройти крізь біль і невеличкий набряк.

Та наголошуємо ще раз на тому, що такі симптоми можуть виявитися проявом важкого захворювання, яке потребує медичної допомоги. Радимо прислухатися до себе та не відкладати похід до лікаря на останній момент.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »