Яка різниця між гірським та міським велосипедом

Велосипеди мають схожу конструкцію, але, залежно від типу, у кожної моделі є свої особливості. Так, міські й гірські засоби пересування використовуються у межах і поза містом. Але перші підходять для людей різного віку, розміреного пересування рівними дорогами. Останні — передбачають наявність певної фізичної підготовки, дозволяють ганяти бездоріжжям, підійматися схилами.

Коли перед купівлею двоколісного засобу виникає вибір між двома типами байків, то краще розібратися в особливостях та відмінностях моделей більш детально.

Різниця у посадці

Сідло міських велосипедів розташовується нижче за кермо. Таким чином, користувачеві забезпечується пряма посадка. Зручне положення тіла підходить кожному, у тому числі людям похилого віку, майбутнім мамам. Якщо немає протипоказань, вони також можуть кататися на велосипеді містом, з’їздити в аптеку, магазин, вибратися з сім’єю або подругами на природу.

Плануються поїздки не тільки рівними асфальтованими дорогами, але й пересічною місцевістю, гірськими та лісовими стежками? В цьому випадку краще купити гірський велосипед. Кермо в моделях розташовується майже на рівні сідла, тому посадка в них нижча. При їзді нахил корпусу користувача вперед є суттєвим. Але, завдяки цьому, навантаження на хребет знижується, велосипедист може швидше розганяти байк, менше втомлюється, навіть долаючи значні відстані.

Гальмівна система

На міських велосипедах використовуються педальні або обідні гальма. На гірських — дискові, для кожного колеса окремо.

Перемикання швидкостей

Опція притаманна усім сучасним моделям велосипедів. Але кількість комбінацій в гірських моделях більша.

Особливості рами

Якщо в міських роверах рама виконується в заниженому й високому варіантах, то в гірських вона може бути тільки класичною. Засоби пересування з низькою рамою — чудовий варіант для людей старшого віку. Жінкам на них зручно їздити навіть в коротких або довгих сукнях, спідницях.

Висока рама, в свою чергу, потребує більш зручного одягу у вигляді шортів, брюк, спортивного одягу. Для пересування на гірських байках потрібно купувати відповідні товари, які забезпечують максимальний комфорт навіть за тривалих подорожей.

Вага міських велосипедів менша за гірські приблизно на 2 кг. Цифри варіюються від 8 до 18 кг та залежать від матеріалу виготовлення рами, наявності додаткових пристосувань.

Крім того, рами бувають цільними та складаними. Останні — зручні у транспортуванні та зберіганні.

Особливості амортизації

На міських роверах удари пом’якшуються завдяки ширшому сідлу на пружинах. У гірських вони передбачені конструкцією, застосовуються додаткові амортизатори на передній вилці, які можуть мати різні ступені жорсткості.

Різниця в колесах

Міські ровери найчастіше мають діаметр коліс 26-28”. Серед mountain bike розповсюдженим типом є моделі з 29 дюймовими колесами. До того ж, вони оснащені більш широкими шинами з явно вираженим малюнком протектора. Це дозволяє засобам пересування плавно долати перешкоди на дорозі. Сіті-байк навпаки має досить низькі показники прохідності.

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<>
© 2024: HochyInUa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Translate »